BGK Nieruchomości i Poczta Polska zbudują Mieszkania Plus w Warszawie

BGK Nieruchomości S.A. podpisał z Pocztą Polską S.A. umowę inwestycyjną dotyczącą budowy 1100 nowoczesnych mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus. To pierwsza realizacja mająca miejsce na gruntach wskazanych przez spółkę Skarbu Państwa, a jednocześnie pierwsze nieruchomości, które położone są w granicach Warszawy.

Mieszkania na wynajem mają powstać w południowo-zachodniej części Woli – przy ulicach Sowińskiego oraz Worcella. W ramach aportu do inwestycji Poczta Polska S.A. wniesie działki, natomiast spółka BGK Nieruchomości sfinansjuje realizację budowy mieszkań.

–Mieszkanie Plus to najważniejszy pakiet rozwiązań Narodowego Programu Mieszkaniowego, którego celem jest zwiększenie liczby mieszkań na wynajem w w przystępnych cenach – mówi Andrzej Adamczyk, Minister Infrastruktury i Budownictwa. – Cieszę się, że to właśnie na gruntach Poczty Polskiej jako pierwszej spółki Skarbu Państwa rozpocznie się realizacja inwestycji – dodaje.

Jak mówi Witold Słowik, wiceminister rozwoju, celem programu Mieszkanie Plus jest odwrócenie niekorzystnych trendów demograficznych oraz poprawę jakości życia polskich rodzin. Do tego celu mają zostać wykorzystane grunty będące własnością Skarbu Państwa i spółek z jego udziałem, które obecnie są niewykorzystywane.

– Poczta dysponuje atrakcyjnie położonymi terenami, które od dłuższego czasu nie były wykorzystywane zgodnie z potencjałem – mówi Przemysław Sypniewski, prezes zarządu Poczty Polskiej S.A. – Podpisując tę umowę Poczta Polska wychodzi naprzeciw realizacji rządowego programu Mieszkanie Plus, pokazując, iż można dzisiaj realizować takie budownictwo na gruntach należących do Spółek Skarbu Państwa, z korzyścią dla Poczty Polskiej, BGK Nieruchomości jak i mieszkańców dużych i małych miast.

W ramach programu powstają również mieszkania w Białej Podlaskiej, Jarocinie, Gdyni, Pruszkowie i Wałbrzychu. To łącznie ponad 1200 lokali, a przygotowywane są umowy na kolejne 10 tysięcy.

 

Dawid Kwiecień

O Dawid Kwiecień

Redaktor Forum Przedsiębiorczości w Dzienniku Gazecie Prawnej