Co z 12 listopada?

W zeszłym tygodniu Polskę obiegła wiadomość, że 12 listopada tego roku będzie dniem wolnym od pracy. W ostatnich dniach jednak okazało się, że przegłosowana przez Sejm ustawa jest… niekonstytucyjna. Czy 12 listopada ostatecznie pójdziemy do pracy?

Zgodnie z kodeksem pracy niestety, takiej możliwości nie ma, jednak głosami posłów Prawa i Sprawiedliwości jednorazowo ustanowiono 12 listopada 2018 dniem wolnym od pracy. A to dlatego, że w tym roku 11 listopada będziemy obchodzić 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Zgodnie z kodeksem pracy nie ma możliwości wybrania dnia wolnego za wolną niedzielę, bowiem jak stanowi polskie prawo, dzień wolny wybrać można jedynie, gdy święto wypada w sobotę. Wszyscy, którzy są zainteresowani dniem wolnym w związku z 11 listopada 2018, mogą się już cieszyć na przedłużony weekend jeszcze w 2018 roku. Wszystko za sprawą inicjatywy radnego Prawa i Sprawiedliwości z warszawskiej dzielnicy Praga-Południe – Pawła Zalewskiego. Według radnego Zalewskiego okazją do „godnego upamiętnienia i uczczenia przez rodaków tak doniosłej rocznicy” jakim jest 100. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę, byłoby jednorazowe ustanowienie dnia 12 listopada 2018 dniem wolnym od pracy.

 

fot. thebluediamondgallery

Paulina Jaworska

O Paulina Jaworska

Redaktor Forum Przedsiębiorczości w Dzienniku Gazecie Prawnej