Dodatkowe 150 mln zł na innowacje w Polsce Wschodniej

W ramach Programu Polska Wschodnia uruchomiono dodatkowy konkurs dla przedsiębiorców, którzy chcą wdrażać nowatorskie rozwiązania. W puli środków znajduje się 150 mln zł, z czego 100 mln przeznaczone jest dla firm inwestujących w miastach średnich makroregionów.

Konkurs został uruchomiony w ramach działania 1.3.1, które jednocześnie stanowi najpopularniejszą z dotacji wśród małych i średnich przedsiębiorców chcących skorzystać ze środków Programu Polska Wschodnia. Do tej pory zawarli oni umowy na projekty, których łączna wartość to niemal 780 mln zł. W związku z dużym zainteresowaniem tymi dotacjami, Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju zdecydowało się na dodatkowy konkurs.

– Popularność tego działania wśród małych i średnich firm z Polski Wschodniej świadczy o tym, że nie boją się one sięgać po innowacje produktowe szukając szansy na rozwój działalności. To także dowód na umiejętność tworzenia bardziej zaawansowanych produktów dzięki wykorzystaniu wyników B+R, bez względu na lokalizację, wielkość firmy czy branżę, w której działa – wyjaśnia Adam Hamryszczak, podsekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju

Dawid Kwiecień

O Dawid Kwiecień

Redaktor Forum Przedsiębiorczości w Dzienniku Gazecie Prawnej