Dragacz. Aż chce się mieszkać!

Stale poszerzane tereny inwestycyjne, zwolnienie z podatków i cały wachlarz udogodnień dla nowych i rozwijających się przedsiębiorstw, to tylko niektóre z zalet, jakimi przyciąga Gmina Dragacz. Jej kolejną mocną stroną okazuje się być potencjał tkwiący w młodych, wykształconych i gotowych do pracy mieszkańcach. O ambitnych planach rozwoju gminy mówi wójt Dorota Krezymon.

Dragacz – położony w północnej części województwa kujawsko-pomorskiego – wykorzystuje swój ogromny potencjał nie tylko dla rozwoju gospodarczego, ale również w zakresie propagowania walorów turystycznych obszaru oraz praktycznych sposobów ułatwienia życia każdemu pojedynczemu mieszkańcowi. Ważne jest poczucie bezpieczeństwa i możliwość decydowania o swoim otoczeniu, ale też szanse na rozwój. Władze Dragacza dbają o każdą potrzebę swoich mieszkańców. To gmina troszcząca się o środowisko naturalne, którym można cieszyć się odwiedzając rezerwat przyrody „Jezioro Fletnowskie” czy parki krajobrazowe – Nadwiślański i Chełmiński. Warto również zaznaczyć, że wschodnia część gminy położona jest na terenie obszaru Natura 2000 „Dolina Dolnej Wisły”, wyjątkowo bogatego przyrodniczo regionu, co wymiernie podnosi wartość tego miejsca i z pewnością jest atrakcją dla miłośników dzikiej natury i spędzania czasu w jej otoczeniu. Bezpieczeństwo i komfort życia mieszkańców podnosi się wraz z przebiegiem i finalizacją kolejnych projektów renowacji, przebudowy i tworzenia nowych struktur architektonicznych, przeprowadzanych na terenie gminy. Opracowanie planu i budowa systemu wodociągów i kanalizacji, oświetlenia ulicznego czy też przydomowych oczyszczalni ścieków i fotowoltaiki widocznie poprawiają jakość życia i funkcjonowania obywateli na tym obszarze. Gmina oferuje również dofinansowania do kosztów wymiany pieców centralnego ogrzewania na takie, które są ekologiczne i nie zanieczyszczają powietrza.

Na terenie gminy wybudowano nowoczesne przedszkole, przeprowadzono generalne remonty i termomodernizację placówek oświatowych. Wszystko po to, aby zapewnić najmłodszym mieszkańcom gminy dobry start w przyszłość poprzez wysoki standard warunków nauczania. Z kolei Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji, organizujący liczne akcje, koncerty i inne wydarzenia pozwala mieszkańcom aktywnie i ciekawie spędzić ich wolny czas. O dobrą kondycję fizyczną i formę można zadbać na licznych siłowniach na wolnym powietrzu, które z roku na rok stając się coraz popularniejszą formą dbania o zdrowie. Wójt Dorota Krezymon podkreśla również znaczenie, jakie dla inwestorów zewnętrznych i rozwijających się przedsiębiorców ma idealna lokalizacji gminy, liczne działki budowlane i jej rozległe tereny inwestycyjne. Ich strategiczne położenie tuż przy węźle autostrady A-1, powstającej S-5 i dróg krajowych numer 91
i 16, znacznie ułatwiając logistykę działań, powoduje, że zainwestowanie w rozwój na tych obszarach staje się prostą drogą do osiągnięcia sukcesu dla każdego przedsiębiorcy. Gmina Dragacz to miejsce zarządzane w rozsądny i nowoczesny sposób, pozwalające mieszkańcom cieszyć się spokojem i wsparciem miasta, które nie poprzestaje na kilku pozytywnie przeprowadzonych projektach, ale cały czas dąży do rozwoju i poszukuje nowych sposób na poprawienie jakości życia.

Dawid Kwiecień

O Dawid Kwiecień

Redaktor Forum Przedsiębiorczości w Dzienniku Gazecie Prawnej