Kolejne zmiany na torach Małopolski

Na małopolskich torach prowadzone są intensywne prace. Już za rok na południu będzie się podróżowało znacznie szybciej.

W Krakowie jest obecnie realizowana największa inwestycja w południowej Polsce. Odpowiada za nią spółka PKP Polskie Linie Kolejowe. Strategiczną w regionie linią jest E30, która stanowi część korytarza transportowego łączącego Niemicy i Ukrainę. Prace prowadzone są na trasie Katowice – Kraków, ale także w centrum miasta, co ma poprawić przepustowość i jakość połączeń kolei aglomeracyjnej.

– Jesteśmy świadkami największego rozmachu inwestycyjnego na polskiej kolei od lat. Ogrom zadań, które realizujemy, dobrze widać w Krakowie. Dzięki tym projektom wzrośnie jakość życia w stolicy Małopolski, a zalety sprawnego transportu odczują również mieszkańcy sąsiednich miejscowości. Wszystkie te przedsięwzięcia służą jednemu celowi. Jest nim bezpieczna, komfortowa i punktualna polska kolej – powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk podczas briefingu prasowego w Krakowie.

W lipcu rozpoczął się kolejny etap modernizacji. Budowane są nowe mosty nad rzeką Wisłą. Pierwsze kursy po nowych torach odbędą się już w przyszłym roku, a remont oficjalnie zakończy się w 2020 roku.

 

fot. KlimaIno/Wikipedia

Paulina Jaworska

O Paulina Jaworska

Redaktor Forum Przedsiębiorczości w Dzienniku Gazecie Prawnej