Kolejny list intencyjny w sprawie EXPO 2022 podpisany

KGHM Polska Miedz S.A. zadeklarowała chęć pomocy Polsce w działaniach na rzeczy organizacji EXPO 2022 w Łodzi. List intencyjny dotyczący współpracy podpisano podczas spotkania wiceministra rozwoju Jerzego Kwiecińskiego z prezesem KGHM Polska Miedź S.A. Radosławem Domagalskim- Łabędzkim.

Zarówno Ministerstwo Rozwoju, jak i KGHM Polska Miedź S.A. są zgodne co do tego, że organizacja tak dużego przedsięwzięcia, jakim jest EXPO 2022, będzie miała pozytywny wpływ na społeczny i gospodarczy rozwój kraju. Wydarzenie tego pokroju jest doskonałą okazją do promocji i budowania pozycji przedsiębiorstw i produktów z Polski zarówno na rynku wewnętrznym, jak i międzynarodowym. Może przyczynić się również do wzmocnienia pozycji Polski jako lidera w Europie Środkowo- Wschodniej.

Podpisany 6 listopada 2017 roku list intencyjny jest kontynuacja działań, mających na celu włączenie określonych podmiotów gospodarczych w proces ubiegania się Polski o organizację EXPO 2022. Do tego grona dołączyli już Pracodawcy RP, Krajowa Izba Gospodarcza, IBM, URSUS oraz ATLAS.

Polska i Miasto Łódź ubiegają się o organizację międzynarodowej wystawy EXPO w 2022 r. Wystawa będzie poświęcona odnowie miejskiej i związanym z nią uniwersalnym wyzwaniom, z którymi muszą się zmierzyć miasta na całym świecie. Zaproponowany temat wystawy to „City Re: Invented”. Ma się ona odbyć w terminie od 15 czerwca do 15 września 2022 r. Łódź proponuje powrót do korzeni i tradycji światowych wystaw poprzez zorganizowane EXPO w samym sercu miasta, w rejonie Nowego Centrum Łodzi i nowego dworca Łódź Fabryczna.

Wystawy EXPO przykuwają na kilka miesięcy uwagę nie tylko odwiedzających, ale także czołowych polityków, gremiów naukowych, przedsiębiorców. Uczestnicy EXPO – państwa, miasta, regiony, korporacje – na kilka miesięcy pozostają w kręgu zainteresowania mediów całego świata. EXPO jest zatem doskonałą okazją do zaprezentowania się na arenie międzynarodowej, promowania własnych dokonań, produktów czy rozwiązań.

Głosowanie nad wyborem organizatora wystawy odbędzie się w połowie listopada 2017 r. w trakcie Zgromadzenia Ogólnego Międzynarodowego Biura Wystaw w Paryżu. Oprócz Polski o organizacje EXPO 2022 ubiegają się również USA i Argentyna. Administracja rządowa i władze Łodzi prowadzą intensywne działania mające na celu uzyskanie głosów państw-członków Międzynarodowego Biura Wystaw.