Lazurowe ogrody

Głównym założeniem nowej inwestycji Spółdzielni Mieszkaniowej „Lazurowa” jest uszanowanie istniejącej, przyjaznej, zielonej przestrzeni na terenach spółdzielni. Pozostałe atuty nowopowstającego osiedla „Lazurowe ogrody” to lokalizacja, dobre skomunikowanie, doświadczenie zarządców, wysoka jakość oraz konkurencyjne ceny.

Osiedle „Lazurowe Ogrody” powstanie przy ul. Szeligowskiej na warszawskim Bemowie. Teren objęty projektem obejmuje obszar o powierzchni 14 tys. m2. To niezwykle rokująca inwestycyjnie część Bemowa. Tereny, których użytkownikiem wieczystym jest Spółdzielnia Mieszkaniowa „Lazurowa” są idealne do budowy osiedla mieszkaniowego.

– Duże nasycenie zieleni tworzy swoistą enklawę ciszy i spokoju na mapie Warszawy, a budowa kolejnego etapu ulicy Nowolazurowej odsunie zasadniczy ruch samochodów kilkadziesiąt metrów od osiedla, dzięki czemu ul. Szeligowska stanie się wewnętrzną drogą osiedlową. To znacząco wpłynie na bezpieczeństwo ruchu na osiedlu, obniży hałas ruchu drogowego i zmniejszy ilość spalin – mówi Zbigniew Gaca-Richter, prezes zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej „Lazurowa” w Warszawie.

Perspektywa znacznej rozbudowy Bemowa podwyższa atrakcyjność budowanych tu mieszkań. Lokalizacja i bardzo dobra infrastruktura drogowa zapewniają szybkie skomunikowanie z lotniskiem, centrum miasta i pozostałymi dzielnicami Warszawy oraz innymi dużymi miastami. Również infrastruktura komunikacji publicznej jest dobrze rozbudowana. W okolicach ul. Szeligowskiej trzy linie tramwajowe i dziewięć autobusowych, a w ciągu 5 lat powstaną tutaj trzy stacje metra. Ponadto plany władz dzielnicy przewidują w najbliższym czasie rozbudowę tras rowerowych i stworzenie obszarów rekreacji.

Lazurowe ogrody

Lazurowe ogrody - wizualizacja
Lazurowe ogrody – wizualizacja

Projekt inwestycji przewiduje powstanie 4 budynków mieszkalnych wielorodzinnych od pięciu do dziesięciu kondygnacyjnych z 222 mieszkaniami o zróżnicowanej powierzchni: od 40 m2 do 120 m2. Kompleks zabudowy mieszkaniowej uzupełniony będzie garażami podziemnymi oraz zewnętrznymi miejscami postojowymi zabezpieczającymi potrzeby mieszkańców. Dodatkowo powstanie 10 lokali użytkowych o łącznej powierzchni 1600 m2, które w większości zostaną przeznaczone pod wynajem na punkty handlowo usługowe i placówkę oświatową.

– Zależy nam, aby tworzyć kompleksowe miejsce do życia, szczególnie dla młodych rodzin z dziećmi. W partnerstwie publiczno-cywilnym planowana jest budowa przedszkola, a w bliskim otoczeniu znajduje się szkoła podstawowa, co dodatkowo zwiększa atrakcyjność mieszkań. Inwestycja wkomponowana jest w już istniejące osiedle, co gwarantuje to mieszkańcom dostęp do szeregu sklepów, szkół, restauracji, kawiarni. Rodziny, które się tu wprowadzą będą miały dobre warunki do życia – dodaje prezes zarządu SM „Lazurowa”.

Projektantem osiedla została pracownia „MFA” Biuro Architektoniczne z Kielc. Zabudowa została zaprojektowana w wysokim standardzie, z użyciem nowoczesnych materiałów. Przyjęte rozwiązania budowlane, materiałowe i instalacyjne odpowiadają wysokim parametrom energooszczędności. Przy budowie osiedla wykorzystane zostaną najnowocześniejsze rozwiązania architektoniczne i technologie: inteligentne systemy rozliczeń zużycia mediów i inne rozwiązania energooszczędne.

Harmonogram budowy

Plan realizacji Lazurowych ogrodów przewiduje minimum 2 etapy budowy osiedla, a cykl realizacji całej inwestycji to maksymalnie 3 lata. W pierwszym etapie powstanie budynek z 66 lokalami mieszkaniowym, przeznaczonymi dla członków spółdzielni. W kolejnym etapie powstaną pozostałe 3 budynki wraz z lokalami użytkowymi. W następnej kolejności planujemy zbudowanie wielopoziomowego parkingu wraz z lokalami użytkowymi bezpośrednio przy ul. Sterniczej. Budowa osiedla ,,Lazurowe ogrody’’ rozpocznie się wiosną 2016 roku, natomiast w połowie lipca 2015 roku Spółdzielnia Mieszkaniowa „Lazurowa” rozpoczyna rezerwację lokali. Sukces zakończonej w 2015 roku inwestycji „Lazurowy zakątek” świadczy o dużym zainteresowaniu nabywców i idealnej lokalizacji osiedla. W ramach tej inwestycji zbudowano 111 lokali mieszkaniowych, 13 użytkowych, które w całości sprzedały się na długo przed zakończeniem budowy.

– Jest to dla nas potwierdzenie dużego zapotrzebowania i zainteresowania na lokale w inwestycjach realizowanych przez Spółdzielnię. Od początku rozbudowy naszych zasobów przyjęliśmy wariant, że spółdzielnia jest inwestorem, a nasze projekty realizujemy z własnych środków, ponieważ statut spółdzielni nie przewiduje możliwości zaciągania jakichkolwiek kredytów – to daje ludziom pewność i gwarancję bezpieczeństwa. Kolejnymi atutami są atrakcyjne ceny za metr kwadratowy oraz wysoka jakość i kompleksowość realizowanych przez nas inwestycji – mówi Zbigniew Gaca-Richter.

O spółdzielni

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Lazurowa” powstała w wyniku podziału jednej z największych warszawskich Spółdzielni. Liczy 15 budynków mieszkalnych i 3 pawilony usługowe. Ponad 1300 lokali zamieszkuje ok. 3 000 mieszkańców. W 2002 roku Spółdzielnia nabyła w użytkowanie wieczyste prawie 14,5 ha gruntów, na które składają się nie tylko liczne tereny zielone, ale także 3 działki inwestycyjne oraz 7 parkingów w tym 5 użytkowanych jako tzw. parkingi społeczne. Spółdzielnia nie ogranicza się jedynie do zarządzania istniejącymi nieruchomościami, ale stawia na ciągły rozwój. Dzięki inwestycji „Lazurowy zakątek” zasłynęła na warszawskim rynku budownictwa mieszkaniowego i udowodniła, że pomimo niepewności wynikających ze zmian w prawie, spółdzielnia może się rozwijać i z powodzeniem prowadzić działalność inwestycyjną.

– Staramy się maksymalnie wykorzystać nasz potencjał, który tkwi zarówno w postaci atrakcyjnych gruntów jak i kadrze pracowników spółdzielni. Stawiamy na młodych, ambitnych pracowników i wspieramy ich niezbędnym doświadczeniem. Łącząc te dwa aspekty uzyskujemy model zarządzania oparty na wprowadzaniu innowacyjnych przedsięwzięć bez zbędnego ryzyka. Naszym nadrzędnym celem, którym kierujemy się w codziennej działalności jest podnoszenie jakości życia mieszkańców poprzez zaspokajanie ich potrzeb ekonomicznych, społecznych i kulturalnych – podsumowuje Zbigniew Gaca-Richter, prezes zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej „Lazurowa”.

Jakub Laskowski