Nowy magazyn Coca-Coli otwarty w Radzyminie

Coca-Cola HBC Polska oddała dziś do użytku najnowszy magazyn zlokalizowany w zakładzie produkcyjnym w Radzyminie. W uroczystości otwarcia wartej blisko 24 mln zł inwestycji wzięli udział wiceminister rozwoju Tadeusz Kościński, Burmistrz Miasta i Gminy Radzymin Krzysztof Chaciński i prezes zarządu Coca- Cola HBC Polska Nikos Kalaitzidakis.

„Duża i utrzymująca się satysfakcja inwestorów z decyzji o inwestycji w Polsce wskazuje, że nasza gospodarka jest atrakcyjnym miejscem dla zagranicznego kapitału, oferującym relatywnie wysoką stopę zwrotu z bezpośrednich inwestycji”- podkreślał podczas uroczystości wiceminister Tadeusz Kościński.

„Jest to konsekwencja bardzo dobrych wyników gospodarczych naszego kraju oraz reform, które ułatwiają działalność gospodarczą i uatrakcyjniają zachęty dla nowych inwestorów”- dodał wiceminister Kosiński.

Nowo otwarty magazyn Coca- Coli jest w stanie przechować do 7500 palet, które w myśl koncepcji Przemysłu 4.0 mogą być automatycznie transportowane zarówno z działu produkcji, jak i powstałego ponad 3 lata temu magazynu „A”. Realizacja inwestycji była wypadkową projektu, który zakładał wprowadzenie do produkcji nowego asortymentu w Radzyminie i Krakowie oraz przejęcie produkcji na rynek krajów bałtyckich.

Ponad połowa wyrobów Coca- Coli trafiających na polski rynek pochodzi z zakładu produkcyjnego w Radzyminie, który jest trzecią co do wielkości fabryką z 56 zakładów Grupy Coca- Cola Hellenic. Radzymiński zakład zajmuję obszar prawie 14 hektarów i posiada 7 linii produkcyjnych, które są w stanie przetworzyć ponad 1,5 mln litrów napojów dziennie. Fabryka zatrudnia 259 osób, które biorą udział w produkcji takich napojów, jak Coca- Cola, Coca- Cola Zero, Cherry Coke, Fanta, Sprite, Kinley Tonic, Cappy, Burn czy Powerade.

Oddanie do użytku nowego magazynu to kolejny krok firmy w realizowanym od ćwierć wieku procesie inwestycyjnym w Polsce.