PFR Ventures wesprze młode, innowacyjne firmy

Największy w Europie Środkowo-Wschodniej fundusz funduszy – PFR Ventures, który należy do gupy Polski Fundusz Rozwoju –  chce wesprzeć młode, innowacyjne firmy. Łączna wartość projektu to ponad 3,7 mld zł.

PFR Starter FIZ – bo tak nazywa się jeden z pięciu uruchamianych funduszy- skierowany jest do przedsiębiorstw, które znajdują się na najwcześniejszym etapie rozwoju. Finansowanie udzielane jest poprzez prywatne fundusze oraz zespoły inwestycyjne. Ponadto wybrane zespoły poprzez swoje doświadczenie, pozycję oraz sieć kontaktów mają pomagać startującym przedsiębiorcom oraz zwiększyć szansę na komercjalizację innowacyjnych pomysłów.W ramach funduszu PFR Starter FIZ do dyspozycji jest 782 mln zł, podczas gdy wartość pierwszej inwestycji w spółkę to aż jeden milion zł.

Obecnie PFR Ventures przygotowuje się do otwarcia naboru ofert pośredników finansowych, którzy będą wspierać obiecujących przedsiębiorców. Ich zgłoszenia będą przyjmowane od 22 maja do 15 czerwca bieżącego roku.

PFR Starter FIZ to jeden z pięciu funduszy składających się na PFR Ventures. Polski Fundusz Rozwoju chce wesprzeć przedsiębiorstwa również w ramach projektów: PFR Biznest FIZ, PFR Otwarte Innowacje FIZ, PFR KOFFI FIZ oraz PFR NCBR CVC.

Dawid Kwiecień

O Dawid Kwiecień

Redaktor Forum Przedsiębiorczości w Dzienniku Gazecie Prawnej