Uskrzydlamy 2016! Świąteczna Akcja Pomocy Dzieciom

Redakcja Forum Przedsiębiorczości w Dzienniku Gazecie Prawnej oraz Polska Agencja Przedsiębiorczości włączają się w akcję Domu Aniołów Stróżów z Katowic „USKRZYDLAMY 2016”. Akcja polega na pieczeniu pierniczków świątecznych, które będą dekorowane przez podopiecznych Aniołów, a następnie trafią na różne kiermasze, wspomagając tym samym działanie Domu Aniołów Stróżów.

Zapraszamy do wspólnej akcji!

1 grudnia po raz kolejny rusza organizowana przez Stowarzyszenie Dom Aniołów Stróżów Świąteczna Akcja Pomocy Dzieciom USKRZYDLAMY 2016!

To już czwarta edycja! Jej celem jest zbiórka pieniędzy na rzecz Świetlic i Klubów Terapeutycznych w Katowicach – Załężu i w Chorzowie-Batorym, w których codziennie pomoc i wsparcie uzyskuje ponad 100 dzieci. Kolejnych 500  objętych jest pomocą pedagogów ulicznych. To miejsce jest dla wielu dzieciaków odskocznią od poważnych problemów w domu i szansą na odmianę ich losu.

fot-1

Miejsce wymaga jednak środków na utrzymanie: opłatę bieżących rachunków, wyposażenia, materiałów do prowadzonych zajęć. Stąd pomysł, aby w tym szczególnym, grudniowym czasie, zachęcić do pomocy tych, którzy tego wsparcia potrzebują. Przez cały miesiąc w wielu miejscach będzie można nabyć anielskie pierniczki oraz świąteczne kartki i wrzucić wolny datek do puszki. Ponadto będzie można się spotkać w centrach handlowych, na Starym Dworcu i na Silesia Bazaar. Tam wolontariusze będą opowiadać o tym, co robią na co dzień i kwestować dla dzieciaków. 10 grudnia będzie miała miejsce wielka aukcja charytatywna na antenie radia Katowice, podczas której będzie można wylicytować dizajnerskie prace studentów ASP i ozdoby świąteczne małych aniołowych artystów, a 17 grudnia, we współpracy z Silesia City Center odbędzie się próba Bicia Rekordu Polski w najdłuższym łańcuchu choinkowym wykonanym z papieru.

Bądźcie z nami!!!

Szczegóły i pozostałe wydarzenia – poniżej

Co będzie się działo? Kilka słów od Aniołów:

Już od 28.11. zapraszamy do udziału w niezwykłej aukcji charakterystycznych kostek – puf z autografami wszystkich artystów wydarzenia nowOsiecka! Aukcja na Allegro charytatywni dla Domu Aniołów Stróżów, a wszystkie informacje na naszym profilu FB. To  niepowtarzalny prezent dla wszystkich fanów!  Aukcja potrwa do 4 grudnia.

Natomiast oficjalny start akcji USKRZYDLAMY to już tradycyjnie 1 grudnia i tradycyjnie w Cafe&Bistro Krystynka wraca z Wiednia w Katowicach. Będzie się działo! Jak zawsze w tym miejscu malujemy i zdobimy pierniki – cegiełki. Startujemy o 16.00. Każdy może dołączyć i poczuć atmosferę Świąt. Zapraszamy!

2 grudnia w Domu Aniołów Stróżów – dzieci i młodzież z piłkarzami i siatkarzami GKS Katowice – malują bombki, które trafią na aukcję charytatywną.fot-2

5 grudnia (od godz.15.00 do 18.00) aniołowe dzieciaki zapraszają wszystkich chętnych do wspólnego malowania i dekorowania pierników w Cooler Club, a 15 grudnia (godz.15.00 – 19.00) do wspólnego wypiekania i dekorowania pierników w PopUp Bistro Marcina Czubaka  w Bahnhof KTW.

6 grudnia w naszym przedszkolu anielskie maluszki odwiedza Mikołaj i nie tylko… Podopieczni stowarzyszenia spotkają się również z ulubionymi bohaterami bajek – Żółwiem Franklinem i Misią Marysią. Wraz z wydawnictwem DEBIT będziemy też promować czytelnictwo. Dzieci będą mieć okazję do tego, by zadać Mikołajowi najbardziej nurtujące pytania, a w ramach projektu powstanie specjalna przedszkolna biblioteczka dla maluchów.

7 grudnia 50 podopiecznych Stowarzyszenia spotka się też ze św. Mikołajem na zaproszenie Szkolnego Patrolu i Jacka Pikuły – podczas Jego koncertu w Klubie Arkada.  Jacek Pikuła zna Anioły od lat, stąd pomysł przygotowania wraz z wolontariuszami i darczyńcami upominków właśnie dla dzieciaków z naszego Stowarzyszenia.

10 grudnia – już od rana – zapraszamy na antenę Radio Katowice na świąteczną licytację dizajnerskich, autorskich prac studentów ASP i ozdób świątecznych małych aniołowych artystów.

W ten sam weekend 10 – 11 grudnia zapraszamy też na Silesia Bazaar, gdzie 10.12 (sobota) prowadzimy warsztaty sitodruku, na których  będzie można stworzyć dla siebie lub swoich bliskich własne, niepowtarzalne eco torby i kartki z motywami świątecznymi oraz wysłuchać występu kolędowego dzieci z Domu Aniołów Stróżów, a 11.12 (niedziela) – w tym samym miejscu – zapraszamy do Świątecznej Fabryki Pierników, gdzie każdy chętny będzie mógł z nami przyozdobić piękne i pyszne J świąteczne pierniki!

16 grudnia (piątek) to kolejny wyjątkowy dzień! Już od 15.00 zapraszamy do CH SUPERSAM na warsztaty i kiermasz pt DODAJ DZIECIOM SKRZYDEŁ, gdzie będzie można samodzielnie wykonać lub zakupić gotowe aniołki, skrzydła i inne anielskie akcenty.

A już następnego dnia – 17 grudnia (sobota) – niezwykłe wydarzenie! Tego dnia Silesia City Center zamieni się w wielką świąteczna strefę – zostanie opleciona przez kolorowy łańcuch choinkowy, który osiągnie co najmniej kilkaset metrów długości! Angażując klientów Silesia City Center oraz podopiecznych Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży Dom Aniołów Stróżów stworzymy niezwykły łańcuch i opleciemy nim całe centrum handlowe, podążając wieloma alejkami. Pod koniec wydarzenia sędzia Biura Rekordów dokona pomiaru łańcucha i – mamy nadzieję – oficjalnym Certyfikatem potwierdzi ustanowienie przez nas nowego Rekordu Polski! W tym samym czasie nasi wolontariusze będą kwestować na terenie galerii prosząc o pomoc dla naszych podopiecznych.

Całą akcję zwieńczy 23 grudnia Wigilia z naszymi podopiecznymi, podczas której wręczymy – przygotowane przez dobrych ludzi – ponad 130 indywidualnych, wymarzonych prezentów!

Zapraszamy tez na portal planplaneta.pl, na którym można kupić nasze autorskie charytatywne kartki świąteczne przygotowane na bazie prac dzieci oraz piękne fairtradowe ubrania i przedmioty użytkowe, z których część dochodu zasili Dom Aniołów Stróżów. Coś absolutnie specjalnego przygotował też na ten świąteczny czas Showroom POSZETKA! Nie będzie zaskoczeniem to, żę to wyjątkowa – bo anielska –  poszetka, z której sprzedaży dochód trafi do naszych dzieci.

Przygotowania do Świąt czas zacząć!

—————————————————-

Więcej informacji można uzyskać na:

FB: facebook.com/DomAniolowStrozow/

oraz: www.anioly24.pl oraz na instagramie

Koordynator akcji:

Monika Bajka – Prezes Stowarzyszenia

tel. 501 747 787, mail: mbajka75@gmail.com

Wojciech Grabarczyk

O Wojciech Grabarczyk

Redaktor prowadzący Forum Przedsiębiorczości w Dzienniku Gazecie Prawnej