Sztuczna inteligencja w Call Center

Aktualne rozwiązania, które są dostępne dzięki sztucznej inteligencji, mają zapewnić coraz lepszą jakość w obsłudze klienta. Są one wprowadzane do polskich firm, ponieważ optymalizują zarówno koszty, jak i czas pracy zatrudnionych konsultantów call center.

Innowacyjne rozwiązania to przede wszystkim szansa na rozwój i nowe możliwości. Według specjalistów firmy Gartner, która specjalizuje się w zagadnieniach związanych z wykorzystywaniem nowych technologii, sztuczna inteligencja i jej wykorzystanie w ciągu najbliższych 3 lat rozwinie się i wzrośnie nawet pięciokrotnie. Zainteresowanie tą nowością jest coraz większe wśród polskich przedsiębiorców. Na ten moment aż 91% dobrze znanych firm wdraża systemy oparte na sztucznej inteligencji.

Dialer predyktywny jest jednym z narzędzi najbardziej cenionych, opartym o algorytmy sztucznej inteligencji. To zaawansowany sposób zautomatyzowanego wybierania połączeń, który skraca maksymalnie czas oczekiwania konsultanta, bo aż do mniej niż 5 sekund i dzięki temu zaoszczędza ok. 15-20 sekund na minutę. Ten zabieg przynosi wyraźne efekty dla call center niezależnie od wielkości korporacji. Narzędzie to funkcjonuje dzięki wykorzystaniu algorytmów uczenia się. Potrzebna jest analiza milionów zdarzeń telekomunikacyjnych, które umożliwiają określanie prawdopodobieństwa dodzwonienia się do danej osoby. Dialery zmniejszają liczbę dropów o 20%, a skuteczność dodzwonienia się wzrasta do 50%.

 

fot. pixabay