Wsparcie finansowe dla średnich miast

Nowy Sącz, Nowajowa, Stary Sącz, Kamionka Wielka, Korzenna – to między innymi te gminy otrzymają wsparcie od PFR Funduszu Inwestycji Samorządowych. 11 stycznia organizacja podpisała w tej sprawie umowy inwestycyjne.

Wspomniane powyżej gminy otrzymają dofinansowanie na inwestycję w spółkę Sądeckie Wodociągi. Ponadto w ramach Pakietu dla Miast Średnich Polski Fundusz Rozwoju wesprze rozbudowę infrastruktury wodno-kanalizacyjnej w Limanowej. W tym przypadku PFR stanie się udziałowcem Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. Wartość obu inwestycji to 50 mln złotych.

To nie jedyni beneficjenci projektu realizowanego przez Polski Fundusz Rozwoju. Do 11 stycznia organizacja zawarła ponad 20 umów dotyczących współprac z jednostkami samorządu terytorialnego.

PFR realizuje Pakiet dla Miast Średnich, który jest elementem tzw. Planu Morawieckiego, mającym na celu przyspieszenie inwestycji w nowoczesną infrastrukturę polskich samorządów. Naszym celem jest dostarczenie Kapitału na Rozwój Samorządów jako kluczowego elementu oferty Polskiego Funduszu Rozwoju dla jednostek samorządu terytorialnego, które chcą sfinansować inwestycje. Jestem przekonany, że nasza oferta przyczyni się do znacznego zwiększenia dynamiki inwestycji polskich samorządów, w szczególności w obszarze infrastruktury wodno-kanalizacyjnej, systemów ciepłownictwa oraz rewitalizacji – powiedział Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju.

Dawid Kwiecień

O Dawid Kwiecień

Redaktor Forum Przedsiębiorczości w Dzienniku Gazecie Prawnej