Wybierz Grodzisk!

Grodzisk Mazowiecki to ponad 43-tysięczna gmina, położona 30 km na południowy zachód od Warszawy w pobliżu głównych szlaków komunikacyjnych łączących stolicę z największymi aglomeracjami. Atuty Grodziska to transport publiczny (PKP i WKD) oraz autostrada A2.

Dynamicznie rozwijająca się gmina doceniana jest przez młodych ludzi, którzy wybierają ją jako miejsce do zamieszkania. Liczba mieszkańców gminy stale wzrasta. W tegorocznym ogólnopolskim rankingu migracji stworzonym na podstawie danych GUS Grodzisk Mazowiecki zajął 18. miejsce wśród wszystkich gmin i 6. wśród gmin miejsko-wiejskich, w tym 2. miejsce z województwa mazowieckiego. Rodzi się tu coraz więcej dzieci– w tym roku ponad 500, a gmina stara się otoczyć rodziny opieką, budując nowe mieszkania, przedszkola i szkoły. Ważnym instrumentem polityki rodzinnej jest wprowadzony w 2008 r. system wsparcia rodzin wielodzietnych. Od tego czasu gmina stosuje program ulg w ramach Karty Dużej Rodziny.

Miasto z blisko 500-letnią tradycją, przyciąga swoim kulturowym i przyrodniczym bogactwem.Zabytkowe budynki, parki, malowniczo wijące się rzeki, liczne stawy, lasy i ciekawa historia to niewątpliwie walory grodziskiej ziemi. Na szczególną uwagę zasługuje Park Skarbków i Stawy Goliana, które po odświeżeniu są celem weekendowych wycieczek mieszkańców stolicy i okolic. Rewitalizowane obecnie Stawy Walczewskiego, od momentu uruchomienia w tym roku sprzętu wodnego, stworzenia plaży i otwarcia kąpieliska, cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

Grodzisk to miejsce, gdzie warto prowadzić interesy. Proinwestycyjna polityka władz miejskich, utworzenie i uzbrojenie specjalnych stref przemysłowych oraz przyjazne podejście do przedsiębiorców przyciągnęły do Grodziska Mazowieckiego kilkadziesiąt firm, które stworzyły ok. 3 tys. miejsc pracy. Grono przedsiębiorców stale się powiększa, dzięki czemu Grodzisk jest miejscem zatrudnienia również dla mieszkańców okolicznych miejscowości. Inwestorzy lokujący firmy w Grodzisku Mazowieckim doceniają nie tylko dobre położenie geograficzne, ale przede wszystkim pozytywne nastawienie samorządu i pomoc w realizacji przedsięwzięć.

To miejsce, gdzie każdego dnia można swobodnie oddychać, cieszyć się życiem, wyjść z domu i skorzystać z dostępnych atrakcji. Działa tutaj kilkadziesiąt organizacji pozarządowych, w tym kilkanaście klubów sportowych. Do dyspozycji mieszkańców jest stale rozbudowywana infrastruktura w postaci skwerów, ścieżek rowerowych, placów zabaw, boisk, zewnętrznych siłowni, czy skateparku. Szeroką ofertę artystyczną oferują prężnie działające instytucje kulturalne. Spacerując miejskim deptakiem, można podziwiać galerię uliczną i pomnik Józefa Chełmońskiego. W trosce o komfort życia osób starszych powstaje Centrum Seniora. Dodatkowo, każda zameldowana i/lub płacąca podatki w gminie osoba może wyrobić Kartę Mieszkańca, dzięki której może skorzystać ze zniżek m.in. na basen, czy do kina. W ścisłym centrum miasta powstała Galeria Handlowa Grodova, a coraz więcej sieciowych, znanych sklepów lokalizuje w mieście swoje siedziby.

Zapraszamy do Grodziska Mazowieckiego – gminy, w której wartożyć i rozwijać swoje pasje. To adres z przyszłością!