Zainwestuj w Głubczycach

Malowniczo położona gmina z doskonałymi warunkami dla rozwoju przemysłu. Brzmi jak marzenie inwestora, a w Głubczycach jest to możliwe! Właśnie tam w południowej części Polski na przedsiębiorców czeka grunt przygotowany pod ich inwestycje.

Już dziś na terenie gminy prężnie rozwijają się nowoczesne zakłady produkujące kotły centralnego ogrzewania, innowacyjne pompy ciepła oraz inne urządzenia wykorzystujące odnawialne źródła energii. Nie obce są także firmy przetwórstwa mlecznego czy liczne przedsiębiorstwa handlowo – usługowe.

Głubczyce oferują inwestorom wszystko co potrzebne jest dla rozwoju firmy. Tę perspektywę budują dobrze wykształceni ludzie, chętni do podjęcia pracy i wsparcia nowych inicjatyw, a także tereny inwestycyjne znajdujące się na terenie gminy. Wśród nich wskazać można grunt położony pomiędzy ulicą Kołłątaja i ulicą Raciborską przyległy do obwodnicy miasta (ponad 11 ha), znajdujący się w doskonałej lokalizacji ok. 50 km od autostrady A4, jak również teren przy ulicy Bytomskiej (po dawnej cegielni o powierzchni ponad 10 ha). Miasto posiada także tereny przeznaczone w planie pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną o łącznej powierzchni  2 ha przy ulicy Wrocławskiej, co daje szansę dla ludzi młodych poszukujących stałego miejsca pracy i zamieszkania.

Położenie gminy na Płaskowyżu Głubczyckim w południowej części województwa opolskiego stwarza możliwość bezpośredniej współpracy z rynkiem czeskim. Gmina zajmuje powierzchnię 295 km2 i liczy sobie 21 919 mieszkańców. W mieście mieszka 12 195 osób.  Od zachodu na długości około 43 km graniczy bezpośrednio z Republiką Czeską. Około 20 km od centrum Głubczyc przebiega droga krajowa  nr 45 relacji Pszczyna-Opole. W odległości 25 km w linii prostej, po stronie czeskiej,  znajduje się droga nr 11 o podobnej funkcji relacji  Praga-Cieszyn, przebiegająca przez Opawę.

Doskonała lokalizacja, połączona z gęstą siecią dróg, bliskością potencjalnych klientów, dobrze lokowanym terenem inwestycyjnym oraz wykształconymi ludźmi gotowymi do podjęcia pracy jest receptą na stworzenie dochodowego przedsięwzięcia w gminie Głubczyce.

Kinga Kokoszka