Załóż firmę bez wychodzenia z domu

Ministerstwo Rozwoju w porozumieniu z PKO BP umożliwi założenie działalności gospodarczej poprzez platformę bankowości online.

„Bank udostępni klientom usługę rejestracji nowej firmy przez serwis transakcyjny banku. Złożenie odpowiedniego wniosku przez serwis iPKO pozwoli nowo zakładanej firmie na jej jednoczesną rejestrację w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) oraz otwarcie rachunku firmowego w PKO Banku Polskim, bez konieczności osobistej wizyty w urzędzie”- poinformowali przedstawiciele banku.

Szacunkowo w Polce codziennie zakładanych jest 1000 nowych firm. ¾ z tych podmiotów musiało zostać założonych poprzez wizytę w urzędzie. W większości przypadków jest to spowodowane brakiem zdalnej identyfikacji.

„Mamy nadzieję, że możliwość założenia firmy przez systemy e-bankowości spotka się z dużym zainteresowaniem Polaków i spowoduje, że większość przedsiębiorców będzie obsługiwać swoją firmę elektronicznie” – podkreślił wiceminister rozwoju Tadeusz Kościński.

Tego typu udogodnienia są częścią rządowego projektu +Od papierowej do cyfrowej Polski+. Jego celem jest stworzenie możliwości szybkiego i intuicyjnego dostępu do internetowych usług administracji publicznej.