Znacznie mniej wypadków dzięki V2X?

Przypuszcza się, że V2X przyczyni się do bezpieczeństwa drogowego i zmniejszy liczbę wypadków o 500 tysięcy.

Jeszcze kilka lat temu producenci samochodów konkurowali ze sobą o moc. Dzisiaj, wraz z rozwojem technologii producenci rywalizują o integrację pojazdów z cyfrowym stylem życia. Konsumentów – których zapotrzebowania na tej koncepcji się koncentrują – przybywa, a producenci samochodów próbują zaspokoić ich potrzeby. To już nie tylko system GPS sygnalizujący zmianę trasy.

Już teraz można sobie wyobrazić w pełni inteligentny samochód. Po wejściu do pojazdu wita osobę, następnie przedstawia panujące warunki pogodowe i sugeruje nowy odcinek podcastu, który zostaje wybrany na podstawie algorytmów oceniających gust odbiorcy. W 2018 roku niestety ta wizja ciągle jest mrzonką o lepszym jutrze. Co prawda sterowanie głosowe funkcjonuje już od kilku lat, jednakże konsumenci uważają, że ograniczenia systemów wciąż są frustrujące.

W bieżącym roku celem nie jest co prawda rozpoznawanie głosu, ale NATURALNE rozpoznawanie głosu – mówienie w sposób prosty, zamiast używania skomplikowanych poleceń. Starsze systemy, które zostały wbudowane do pojazdów, miały ograniczoną pamięć i moc obliczeniową. Teraz systemy oparte są na chmurze. Ford zintegruje Amazona. Inni włączyli Apple Siri, Amazon’s Alexa i Google Assistant.

 

fot. Pixabay